Spotkanie autorskie w ramach Green Friday

Z okazji premiery książki „Dobry warun na zdrowie” www.niespieszne.pl/dobrywarunWydawnictwo Nieśpieszne zaproponowało czytelnikom spotkanie z autorką w ramach Green Friday.

Jako Fundacja byliśmy oczywiście w to zaangażowani, a wspierał nas dzielnie nasz młody wolontariusz. Jakub Jakubowicz oprócz wsparcia technicznego, organizacyjnego i animacyjnego dostał zadanie, aby przygotować sprawozdanie z tego dnia. Jego obserwacje można przeczytać poniżej.

„W ostatnią niedzielę przed świętami – 19 grudnia o godzinie 13.00 spotkaliśmy się w ramach nicjatywy „Green Friday” z autorką książki „Dobry warun na zdrowie” Joanna Nawrocka-Rohnka. Gdy wszystkie zaangażowane rodziny dotarły na miejsce, czyli do Poznański Rejon Wspinaczkowy, rozpoczęliśmy zabawę. Joanna przywitała się z gośćmi i zachęciła, szczególnie tych najmłodszych, do zaśpiewania piosenki „My jesteśmy Leśne dziki” oraz „Idzie, idzie dzik”. Jak na grudzień przystało, nie było zbyt ciepło, zatem aby się rozgrzać, szybko przeszliśmy do wspólnych zabaw ruchowych.

Pierwszą zabawą była zabawa w udawanie ptaków, gra ta polegała na naśladowaniu zachowania różnych wymienianych przez Joannę ptaków. Nie wiemy jak to się stało, ale pod koniec do zabawy wkradła się nawet żaba (udało jej się uciec bocianowi).

Kolejną atrakcją dla dzieci i ich rodziców było pokonanie toru przeszkód. Na koniec dzieci bawiły się w Krowę – idealna gra na wyćwiczenie uwagi i szybkich reakcji ruchowych w jednym. Kto miał ochotę mógł w tym samym czasie pograć w hokeja na trawie lub pobawić się w przeciąganie liny.

Gdy już wszystkim zrobiło się przyjemnie ciepło, amatorka wspinaczki, czyli znana już wszystkim Joanna pokazała sprzęt, którego używa do wspinania. Nie zabrakło uprzęży wspinaczkowych, specjalnych butów, ekspresów, HMSów, kasków oraz różnych przyrządów asekuracyjnych.

Dzieciom najbardziej spodobała się magnezja – w końcu przypominała troszkę śnieg i można po nią było sięgnąć do woreczka w kształcie nietoperza. Po prezentacji szpeju, kiedy dzieci już były całe obsypane magnezją, przeszliśmy do zabaw na ściance wspinaczkowej. Chętni próbowali swoich sił na ściance pod opieką swoich opiekunów.

Bawiliśmy się też w grę zwaną „Powódź”. Wszyscy uczestnicy zostali poinformowani o zasadach bezpieczeństwa i konieczności przeszkolenia przez profesjonalistów. Podczas wspólnego spędzania czasu, rodzice razem z autorką rozmawiali o wspinaniu, książce oraz o tym, że zawsze(!) jest dobry warun na zdrowie.

Na zakończenie spotkania Joanna rozdała swoje książki wraz z autografem oraz dyplomy za udział w spotkaniu, przypieczętowane znakiem Leśnych Dzików.”

Dziękujemy TuLasy, Poznańska Spacerówka, Przedszkole leśne „Leśne gzubki” oraz Mateuszowi z rodzicami za wspólnie spędzony czas!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *