Leśna świetlica

Leśne Dziki zarządzają leśną świetlicą w Miękowie. Odwiedziny można zrealizować bezpłatnie. Jeśli będziesz zadowolony z wizyty u nas, to będzie nam bardzo miło, gdy zdecydujesz się przekazać nam darowiznę w dowolnej kwocie (nr konta znajdziesz w zakładce „Dane Fundacji”).

Czym jest leśna świetlica?

To wydzielony, ogrodzony, prywatny teren, na którym mieszkańcy miejscowości Miękowo stworzyli miejsce rodzinnych spotkań sąsiedzkich. Fundacja Leśne Dziki jest jej zarządcą.  W świetlicy znajdują się drewniane konstrukcje, które służą m.in. do zabawy w piasku, zjeżdżania, huśtania ale także do wspinania i malowania. Znajdziesz też miejsce by wygodnie odpocząć. Świetlice stworzyli  samodzielnie nasi sympatycy, dlatego należy każdorazowo sprawdzić ich stan.  Odwiedziny można zrealizować bezpłatnie. Jeśli będziesz zadowolony z czasu spędzonego u nas, to będzie nam bardzo miło, gdy zdecydujesz się przekazać nam darowiznę w dowolnej kwocie (nr konta znajdziesz w zakładce „Dane Fundacji”).

Co można robić w leśnej świetlicy?

Leśna świetlica, to przede wszystkim miejsce budowania relacji (#relacjamaznaczenie). Relacje dorosłych z dziećmi, dzieci z dziećmi i ludzi z przyrodą. Dlatego też zachęcamy, aby w leśnej świetlicy odłożyć na bok telefon komórkowy i sprawy dnia codziennego. Skupić się na wspólnym czasie w bezpiecznym i naturalnym otoczeniu. Można tutaj się pobujać na hamaku, posiedzieć na pieńku, ugotować zupę z liści i pokonać tor przeszkód. Można też posłuchać śpiewu ptaków lub po prostu poobserwować chmury. Z całą pewnością warto przypomnieć sobie czasy dzieciństwa i wspólnie z maluchami zobaczyć co robią owady czy pogrzebać patykiem w piasku.

Czy można odwiedzić leśną świetlice?

Tak, ale jest kilka warunków, które należy spełnić. Po pierwsze wybierając się do świetlicy koniecznie trzeba się z nami skontaktować, aby ustalić termin wizyty. Po drugie konieczne jest zapoznanie się z regulaminem świetlicy i zaakceptowanie go w wersji elektronicznej lub papierowej. Po trzecie i najważniejsze, w trakcie pobytu należy dbać o bezpieczeństwo swoje i dziecka.