Szkolenia i warsztaty

Fundacja Leśne Dziki prowadzi szkolenia zarówno dla specjalistów jak i rodziców. Tematy szkoleń są związane bezpośrednio z obszarami, w których mamy duże doświadczenie oraz profesjonalną wiedzę.

Jakie szkolenia i warsztaty prowadzimy?

  • Leśna świetlica w Twojej okolicy – warsztaty dla osób, które chcą stworzyć dzikie miejsce spotkań w ramach inicjatyw oddolnych (dr Joanna Nawrocka-Rohnka – 3 h).
  • Naturalne wspieranie rozwoju dzieci – szkolenie o tym jak się bawić i co robić każdego dnia, aby dzieci dorastały w bliskości z naturą. Dowiesz się też o tym jak wspierać zdrowie dzieci i całej rodziny poprzez bycie na dworze. Adresowane dla rodziców i specjalistów pracujących z dziećmi w wieku od 0-6 lat (dr Joanna Nawrocka-Rohnka - 3h).
  • NBO – szkolenie dla rodziców chcących nauczyć się jak budować relacje ze swoim dzieckiem przez bezpośrednią obserwację jego zachowań. Maluchy komunikują się z nami od pierwszych minut życia - dowiedz się co chce Ci przekazać Twój niemowlak (dr Joanna Nawrocka-Rohnka – 2h).
  • Dziecko i pies razem pod jednym dachem – szkolenie dla rodziców, którzy chcą pomóc swojemu dziecku zbudować dobrą i bezpieczną relację z czworonogiem (dr Joanna Nawrocka-Rohnka - 3h).
  • Terapia z udziałem psa – podstawowe założenia, zasady realizacji zajęć, dobre praktyki – szkolenie info dla specjalistów chcących zweryfikować zasadność prowadzenia zajęć w swojej placówce (dr Joanna Nawrocka-Rohnka - 3h).
  • Kontakt z naturą a zdrowy sen – szkolenie dla osób zainteresowanych jak dzięki aktywności fizycznej na dworze pomóc wyregulować swój rytm okołodobowy i poprawić efektywność snu (mgr Magdalena Remplewicz – 3h).
  • Podstawy rozpoznawania roślin w trenie – warsztaty dla osób zainteresowanych poszerzeniem swojej wiedzy na temat flory swojej najbliższej okolicy (mgr inż. Karolina Klaja – 3 h).
  • Jadalne gatunki roślin – praktyczne szkolenie dla osób pragnących bezpieczniej zbierać rośliny w lesie połączone z przygotowaniem kilku dzikich potraw (mgr inż. Karolina Klaja – 3 h).

W jakiej formie realizowane są szkolenia?

Pomijając warsztaty w terenie jesteśmy w stanie przygotować każde ze spotkań w formie on-line. Lubimy jednak spotkania stacjonarnie, bo możemy Ciebie wtedy lepiej poznać i dostosować treści do konkretnych potrzeb. 

Jakie są terminy naszych szkoleń?

Terminy szkoleń ustalamy indywidualnie na zamówienie osób zainteresowanych. Jeśli organizujemy szkolenia ogólnodostępne na pewno ich termin znajdziesz na Facebooku i Instagramie Fundacji.

Jak wziąć udział w szkoleniu?

Napisz do nas lub zadzwoń. Podpowiemy Ci jakie szkolenie będzie najlepsze dla Ciebie i wyznaczymy dogodny termin.