Warsztaty: Leśna Świetlica - jak stworzyć zielone miejsce spotkań?

Dla kogo?

Zapraszamy na warsztaty dla osób czujących potrzebę działania w swojej najbliższej okolicy oraz chcących budować dobre relacje dzieci z naturą. Nie ważne, czy jesteś rodzicem, opiekunem,  sołtysem, urzędnikiem, czy lokalną firmą.
Pomożemy Ci stworzyć miejsce spotkań, w którym będziesz wspierać rozwój najmłodszych, dobrze się bawić i równocześnie dbać o zdrowie. My stworzyliśmy w małej miejscowości leśną świetlicę, podzielimy się z Tobą naszym doświadczeniem i sprawdzonymi rozwiązaniami. Masz ciekawy pomysł, zielone miejsce albo grupę osób chętnych do działania? To warsztat właśnie dla Ciebie!

 

Będziemy rozmawiać o tym, co jest potrzebne, żeby wystartować, skąd brać środki, kogo zaprosić do współpracy. Usłyszysz też o projektach, które cieszyły się największym powodzeniem, ale opowiemy też o największych trudnościach i porażkach.

 Co zyskasz podczas warsztatu?

  • Upewnisz się, czy stworzenie miejsca spotkań jest możliwe w Twojej okolicy.

  • Dowiesz się, gdzie szukać inspiracji oraz jak pozyskać na nie środki.

  • Wyjdziesz z warsztatów z nową energią do działania.

  • A co najważniejsze - opracujemy wspólnie krok po kroku Twój plan działania.

 Kto prowadzi szkolenie?
Joanna Nawrocka-Rohnka – inicjatorka powstania leśnej świetlicy, matka założycielka, najdziksza z dzików. Posiada wieloletnie doświadczenie w zakresie tworzenia i realizowania projektów oddolnych. Doświadczona konsultantka dla liderów lokalnych grup działania oraz konsultantka dla NGO. Członkini Rady Działalności Pożytku Publicznego Gminy Czerwonak. Autorka książki „Dobry warun na zdrowie” – o tym jak zbudować swoje plemię oraz jak dobre relacje z innymi ludźmi wpływają na nasze zdrowie  https://lesnedziki.pl/o-nas/
Jaka jest cena szkolenia i co zawiera?
Spotkanie trwa 3 godziny i składa się z analizy konkretnej sytuacji, prezentacji gotowych pomysłów oraz wspólnego opracowania kroków, które musisz podjąć, aby zacząć działać. (Nic się nie martw, w trakcie przewidziana mała przerwa higieniczna 🙂 ) Jeśli wolisz, możemy umówić się również na dwa spotkania po 1,5 h.

Przed spotkaniem zostaniesz poproszony o wypełnienie ankiety, na podstawie której będziemy mogli skupić się na najważniejszych dla Ciebie kwestiach.

 

W cenie jest również dostępność prowadzącej po warsztatach, aby móc skonsultować dalsze kroki. Jakie? To już zależy od Ciebie – może zaczniesz szukać partnera mającego swój teren, zbierzesz grupę nieformalną lub założysz Fundację. Jeśli będziesz potrzebować to podpowiemy również jak nawiązać współpracę z lokalnym Urzędem. 

 

Warsztat organizowany jest w odpowiedzi na Twoje potrzeby. Nie musisz czekać aż zbierze się odpowiednio duża grupa – wystarczy jedna osoba z pomysłem do skonsultowania. Pozwala to dopasować treść do Twoich potrzeb i aktualnej sytuacji. Tak więc nie czekaj, tylko zgłoś się już dziś! Dogodny termin ustalimy wspólnie.
 
Spotkanie może odbyć się w formie zdalnej (Zoom lub Skype) lub stacjonarnej (wówczas musimy doliczyć jeszcze koszt dojazdu).
 
Cena szkolenia: 599 zł 

 

Co jeśli nie mam pewności, czy to warsztat dla mnie?

Jeśli chcesz najpierw zapoznać się z tematem, to przeczytaj książką „Dobry warun na zdrowie.” W książce jest opisane jak powstawała leśna świetlica, skąd pomysł na nią oraz jak powtórzyć te działania w swojej okolicy. Dowiesz się też dlaczego tak istotne jest spotykanie się z innymi ludźmi poza domem i co wspólnego mają leśne kapsle z dobrym snem. Na stronie Wydawnictwa Niespieszne znajdziesz darmowy rozdział do pobrania https://niespieszne.pl/dobrywarun 

Opinie uczestników Warsztatów

Serdecznie polecamy fachową pomoc i doradztwo Joanny Nawrockiej-Rohnki. Profesjonalną pomoc i wsparcie, fachową i praktyczną wiedzę. Jej podpowiedzi pomogły nam w założeniu fundacji i poczynieniu pierwszych kroków w leśnej edukacji.

Natalia z Fundacji Przyrodobranie - Województwo Wielkopolskie https://www.facebook.com/przyrodo.branie.z.natury/

Na warsztaty do Miękowa jechałyśmy prawie 5 godzin, ale zdecydowanie nie był to stracony czas! Spacer po leśnej świetlicy, ogromna wiedza Asi i jej merytoryczny wykład zainspirował nas do działania! Jesteśmy pod wrażeniem otwartości i zaangażowania Asi w swoją pracę w ramach fundacji i trzymamy kciuki za kolejne dzikie projekty 🙂

Dominika i Ania - Województwo Pomorskie

Zapisz się na Warsztaty

Dane osobowe podane w formularzu będą przetwarzane w celu obsługi Twojego zgłoszenia, a ich administratorem będzie Joanna Nawrocka-Rohnka, prowadząca Fundację Leśne Dziki, ul. Stokrotkowa 12, 62-005 Miękowo, NIP: 7773355246. Szczegóły: polityka prywatności.

Zapisując się na szkolenie, wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych zgodnie z polityką prywatności.